Actor | Role | |
---|---|---|
Sarah Paulson | Linda Tripp | |
Beanie Feldstein | Monica Lewinsky | |
Annaleigh Ashford | Paula Jones | |
Margo Martindale | Lucianne Goldberg | |
Edie Falco | Hillary Clinton | |
Clive Owen | Bill Clinton | |
Finn Wittrock | Jeffrey Trail | |
Cody Fern | David Madson | |
Tara Summers | Laura Trail | |
Sophie von Haselberg | Linda | |
Regina McKee Redwing | Amex Operator | |
Al Coronel | Samson | |
Todd Maurer | Handsome Date | |
Rob Roy Fitzgerald | Richard Schlesinger | |
Ric Maddox | Lt. Cmdr. | |
Tim Drier | Fallen Soldier | |
Vinny O'Brien | Williams | |
Brennan Feonix | Capt. | |
Shawn Russell | Flicks Bartender | |
Braden Lynch | Advocate Journalist | |
Julie Pearl | Nurse | |
Kathrin Middleton | Jeff's Mother | |
Glen Baggerly | Jeff's Father | |
Dan Thiel | Laura's Husband |
Name | Job |
---|---|
Kelly Golden | Prosthetic Makeup Artist |
Natalie Driscoll | Hair Department Head |
Alexis Martin Woodall | Executive Producer |
Scott Alexander | Executive Producer |
Brad Falchuk | Executive Producer |
Robin Beauchesne | Makeup Department Head |
Jamie Walker McCall | Production Design |
Lou Eyrich | Producer |
Joe Moore | Transportation Captain |
Joey Soriano | Transportation Coordinator |
Gale Webster | Transportation Captain |
Marcus Canty | Production Accountant |
Mary Albee | Stunt Coordinator |
Dillon Rafdal | Post Production Assistant |
Harlan Doolittle | VFX Editor |
Ante Dugandzic | Other |
Paul Santagada | VFX Supervisor |
Julio Giron | Colorist |
Andrew Miller | Online Editor |
John Snider | Sound Effects Editor |
David Klotz | Music Editor |
Robin Warren | Sound Recordist |
Jason Krane | Dialogue Editor |
Gabriel J. Serrano | Sound Re-Recording Mixer |
Hayley Byrnes | Writers' Assistant |
Bayan Wolcott | Researcher |
Darek Cioch | Researcher |
Emma Sales | Assistant Production Coordinator |
Jennifer Dunne | Location Manager |
David W. Donoho | Key Grip |
Stephen Howard | Construction Coordinator |
Craig W. van Gundy | Location Manager |
Jeffrey Chin | Gaffer |
Kimberly Wannop | Set Decoration |
Suzy Mazzarese-Allison | Hairstylist |
Dwayne Grady | Property Master |
Michelle Ceglia | Hairstylist |
Katie Gursel | Costume Coordinator |
Thomas Floutz | Prosthetic Makeup Artist |
Betsy Glick | Costume Supervisor |
Chris Hampton | Prosthetic Makeup Artist |
Justin Raleigh | Prosthetic Designer |
Spencer Shwetz | Digital Imaging Technician |
Jennifer Brooks | Casting Associate |
Daniel Pearle | Story Editor |
Sara Stelwagen | Supervising Producer |
Tanase Popa | Supervising Producer |
Amanda Krieg Thomas | Music Supervisor |
Nicole Daniels | Casting |
Courtney Bright | Casting |
Meredith Markworth-Pollack | Costume Design |
Randol Perelman-Taylor | Unit Production Manager |
Melissa Jones | Co-Producer |
Jemima Khan | Producer |
Henrietta Conrad | Producer |
Todd Nenninger | Producer |
Flora Birnbaum | Producer |
Beanie Feldstein | Producer |
Monica Lewinsky | Producer |
Halley Feiffer | Supervising Producer |
Scott Robertson | Co-Executive Producer |
Louise Shore | Producer |
Eric Kovtun | Executive Producer |
Michael Uppendahl | Executive Producer |
Sarah Paulson | Executive Producer |
Sarah Burgess | Executive Producer |
Nina Jacobson | Executive Producer |
Larry Karaszewski | Executive Producer |
Ryan Murphy | Executive Producer |
Brad Simpson | Executive Producer |
Mac Quayle | Original Music Composer |
John Bauman | Production Sound Mixer |
Joe Earle | Sound Re-Recording Mixer |
Gary Megregian | Supervising Sound Editor |
Jeffrey Toobin | Book |
Emily Greene | Editor |
Simon Dennis | Director of Photography |
Allison Leach | Costume Design |
Robin Beauchesne | Makeup Department Head |
Eryn Krueger Mekash | Makeup Designer |
Jamie Walker McCall | Art Direction |
Florencia Martin | Set Decoration |
Judy Becker | Production Design |
Chris Clark | Hair Department Head |
Daniel Minahan | Director |
Tom Rob Smith | Writer |