Hugo Blick | Creator |
Jason Krasucki | Editor |
Steve Small | Animation |
Kristian Andrews | Main Title Designer |
Stephen Campbell | Art Direction |
Craig Willmoth | Standby Carpenter |
Glen Marullo | Sound Recordist |
Max Friswell | Clapper Loader |
Izzie Simpkin | Production Runner |
Ksenia Harwood | Executive Assistant |
Tilly Sharp | Assistant Production Coordinator |
Laura De Selincourt | Special Effects Coordinator |
Daniel Permberton | Floor Runner |
Nigel Edwards | Sound Mixer |
Heidi Mount | Post Production Supervisor |
James Cox | Health and Safety |
Stuart King | Gaffer |
Lee Crichlow | Dialogue Editor |
Perry Gibbs | Colorist |
Frank Dawson | Electrician |
Sarah Quinn | Boom Operator |
Lindsey Woodward | First Assistant Editor |
Olisa Odele | Actor's Assistant |
Sam Jones | Casting Director |
Claire Treacy | First Assistant Accountant |
Clementine Charity | Assistant Costume Designer |
Robert Price | Production Coordinator |
Umberto Schramm | Unit Manager |
Linda Murdoch | Sound Effects Editor |
Piers Wenger | Executive Producer |
David Horrill | Property Master |
Kaye Robertson | Standby Art Director |
Lucy Taylor | Casting Associate |
Martin Phipps | Original Music Composer |
Ed Smith | Special Effects Supervisor |
Felicity Goldsworthy | Costume Standby |
Russell Tann | Best Boy Electrician |
Shaun Mitcheson | Graphic Designer |
Dave Price | Standby Rigger |
Rosalind Howes | Third Assistant Director |
Chris Roope | Production Designer |
Iain Cooke | Music Supervisor |
Darin McLeod | Line Producer |
Jamie Fewster | Health and Safety |
Paul Bowring | Construction Manager |
Oliver Benson | Art Direction |
Joshua Cole | Floor Runner |
Paul Mcanearney | Production Manager |
Faith Johnston | Makeup Artist |
Dean Byfield | First Assistant Director |
Victoria Lockwood | Sound Assistant |
Darren Stuart-Neal | Electrician |
Erin Lynd | Production Assistant |
Karen Winter | Unit Medic |
Jenny Rhodes | Makeup Supervisor |
Daisy Babbington | Costume Standby |
Madeleine Crowe | Petty Cash Buyer |
Majid Khan | Production Runner |
Jennifer Kearns | Second Assistant Accountant |
Joseph Wearing | Location Manager |
Hugo Blick | Producer |
Abi Bach | Producer |
Hubert Taczanowski | Director of Photography |
Phil Mulryne | Script Editor |
Callum Macdermott | Camera Trainee |
Adam Jennings | Location Assistant |
Carl McGillivray | Generator Operator |
Rebekah Woolley | Production Secretary |
Connie Fyans | Script Supervisor |
Adrian Sworn | Electrician |
Bartholomew Cariss | Costume Designer |
Susy Liddell | Head of Production |
Imogen Lloyd | Art Department Assistant |
Lester Hill | Dressing Prop |
Owen Hulme | Online Editor |
Joseph Mastrangelo | Focus Puller |
Ash Daniyan | Digital Imaging Technician |
Tim Stevenson | Supervising Art Director |
Tayo Odesanya | Floor Runner |
Alex Berwick | Second Assistant Director |
Isabella Dowden | Floor Runner |
Jenny Rhodes | Hair Supervisor |
Michael Weldon | Costume Supervisor |
Nathan Mcneil | Dressing Prop |
Paul Kemp | Key Grip |
Alanna Miejluk | Digital Imaging Technician |
Greg Brenman | Executive Producer |
Hugo Blick | Director |
Nick Chopping | Stunt Coordinator |
Andy Adam | Special Effects Technician |
Wesley Nike | Storyboard Artist |
James Rory | Sound Assistant |
Jackson Wise | Special Effects Technician |
Patrick Jonsson | Original Music Composer |
Kallis Kyriacou | First Assistant Editor |
Joe White | Special Effects Technician |
Julian Spencer | Stunt Coordinator |
Mat Vyze | Health and Safety |
Charlie Stobart | Special Effects Technician |
Ian Bee | Head Carpenter |
Tom Moore | Second Assistant Accountant |
Gill Rick | First Assistant Accountant |
Paige Woodward | Production Runner |
Sarah Childs | Assistant Production Coordinator |
Simone Khoury | Production Secretary |
Richard Rogan | Production Coordinator |
Anthony Cupples | Electrician |
Mark Milsome | Camera Operator |
Hugo Blick | Writer |