Eric Matsumoto | Producer |
Steve Chikerotis | Producer |
Demetra Diamantopoulos | Co-Executive Producer |
Laura A. Garcia | Co-Producer |
Ashley J. Cooper | Executive Story Editor |
Elizabeth Sherman | Executive Story Editor |
Victor Teran | Story Editor |
Susan Kaufman | Costume Design |
Victoria Wojtowicz | Set Designer |
Colin Abbott | Set Designer |
Christian Hins | "A" Camera Operator |
Brian Romano | "B" Camera Operator |
Greg Van Horn | "C" Camera Operator |
Karen Brody | Makeup Department Head |
Dominic Mango | Hair Department Head |
Anthony J. Lullo | Gaffer |
Mike Lewis | Key Grip |
Christopher Payne | Other |
Susan Hayes | Production Accountant |
Billy D'Ambra | Property Master |
Aaron C. Holden Jr. | Property Master |
Sherie Giehtbrock | Script Supervisor |
Jeremy Peacock | Production Office Coordinator |
Chris Vukasin | Assistant Production Coordinator |
William F. Hogan | Transportation Coordinator |
Joseph F. Martucci | Transportation Captain |
William Gonzalez | Second Second Assistant Director |
Zachary Gannaway | First Assistant "A" Camera |
Sam DiGiovanni | First Assistant "B" Camera |
James Birtwistle | First Assistant "C" Camera |
Brittanni Perkins | First Assistant Accountant |
Salvador Carmona | First Assistant Accountant |
John D. Milinac | Special Effects Coordinator |
Rick Le Fevour | Stunt Coordinator |
Tyler Osman | Construction Coordinator |
Joe Felder | Key Costumer |
Desi Wolff | Set Decoration |
Louis Mackall | Visual Effects Supervisor |
Kevin Clam | Leadman |
Blake Scheller | Boom Operator |
Kevin Wisor | Best Boy Electric |
Andrew Yuncza | Best Boy Grip |
Pete Chikerotis | Dolly Grip |
Michele Martinez | Technical Advisor |
Lawrence Bracking | Technical Advisor |
Cassidy Price | Casting Associate |
Arturo Padilla | Catering |
Shane Thomas | Craft Service |
John Milo Train | Sound Re-Recording Mixer |
Seth Glennie-Smith | Music Editor |
Michael Stone | Post Production Coordinator |
Kim Brown | Executive Producer's Assistant |
Adrian Bassuk | Executive Producer's Assistant |
Aimee Von Arx | Executive Producer's Assistant |
Ca'Saundra Williams | Executive Producer's Assistant |
Amelia Spitler | Executive Producer's Assistant |
Matt Demblowski | Script Coordinator |
Anastasia Puglisi | Supervising Producer |
Sara Isaacson | Casting |
Claire Simon | Local Casting |
Lynn Kressel | Original Casting |
Jonathan Strauss | Original Casting |
Craig Jackson | Associate Producer |
Demetra Diamantopoulos | Unit Production Manager |
David W. Krummel | Art Direction |
Kimberley Barnhart Posly | Production Supervisor |
Blair Scheller | Sound Mixer |
Gretchen Gain | Costume Supervisor |
Joanna Davis | Casting Associate |
Joan Philo | Extras Casting |
Stacy Wallen-McCarthy | Music Supervisor |
Jeffrey Kaplan | Sound Supervisor |
Tanera Marshall | Dialect Coach |
Rebecca McGill | Co-Executive Producer |
Jonathan Strauss | Co-Producer |
Tim Deluca | Supervising Producer |
Matt Whitney | Co-Executive Producer |
Reza Tabrizi | Executive Producer |
Michael Gilvary | Executive Producer |
Andrea Newman | Executive Producer |
Daniele Bernstein | Co-Producer |
Bridgett Baron | Payroll Accountant |
Arthur W. Forney | Executive Producer |
Todd Morrissey | Sound Re-Recording Mixer |
Dick Wolf | Executive Producer |
Michael Brandt | Executive Producer |
Derek Haas | Executive Producer |
Peter Jankowski | Executive Producer |
Atli Örvarsson | Original Music Composer |
Craig Jackson | Production Design |
David Fleming | Additional Music |
Joe Chappelle | Director |
Michael Brandt | Writer |
Derek Haas | Writer |