Actor | Role | |
---|---|---|
Caity Lotz | Sara Lance / White Canary | |
Tala Ashe | Zari Tarazi | |
Jes Macallan | Ava Sharpe | |
Olivia Swann | Astra Logue | |
Adam Tsekhman | Gary Green | |
Shayan Sobhian | Behrad Tarazi | |
Lisseth Chavez | Esperanza 'Spooner' Cruz | |
Amy Pemberton | Gideon / Evil Gideon | |
Nick Zano | Nathaniel 'Nate' Heywood / Steel | |
Matt Ryan | Dr. Gwyn Davies | |
Victor Garber | Dr. Martin Stein / Firestorm | |
Franz Drameh | Jefferson 'Jax' Jackson / Firestorm | |
Carlos Valdes | Cisco Ramon | |
Emily Bett Rickards | Felicity Smoak | |
Candice Patton | Iris West | |
Russell Tovey | Ray Terrill / The Ray | |
Wentworth Miller | Leo Snart / Citizen Cold | |
Echo Kellum | Curtis Holt / Mr. Terrific | |
Chyler Leigh | Alex Danvers | |
Grant Gustin | Barry Allen / The Flash | |
Rick Gonzalez | Rene Ramirez / Wild Dog | |
Juliana Harkavy | Dinah Drake / Black Canary | |
Stephen Amell | Oliver Queen / Green Arrow / Black Arrow | |
David Ramsey | John Diggle | |
Tom Cavanagh | Dr. Harry Wells / Eobard Thawne / Reverse-Flash | |
Melissa Benoist | Kara Danvers / Supergirl / Overgirl | |
Isabella Hofmann | Clarissa Stein | |
Christina Brucato | Lily Stein | |
Charles Zuckermann | Nazi Commander | |
Adam Klassen | Nazi Navigator | |
Susanna Thompson | Earth X Gideon (voice) | |
Danielle Panabaker | Caitlin Snow / Killer Frost |
Name | Job |
---|---|
Daniel James Chan | Original Music Composer |
Lyndsey Baldasare | Casting |
David Rapaport | Casting |
Sarah Schechter | Executive Producer |
Lynda Chapple | Property Master |
Phil Klemmer | Executive Producer |
Greg Berlanti | Executive Producer |
Catou Kearney | Production Manager |
Jennifer Lence | Producer |
Carl Ogawa | Producer |
Keto Shimizu | Executive Producer |
Geoff Garrett | Producer |
Joel D. Catalan | Sound Re-Recording Mixer |
Vladimir Stefoff | Co-Executive Producer |
Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Mark Lanza | Sound Supervisor |
Angela Claverie | Music Editor |
Season Kent | Music Supervisor |
Matthew Cameron | Sound Mixer |
Dion Farrell | Hair Department Head |
Lloyd Adams | Stunt Coordinator |
Anand Ray | Production Design |
Amanda McGowan | Makeup Department Head |
James Eagan | Executive Producer |
Kevin Mock | Co-Executive Producer |
Marc Guggenheim | Executive Consultant |
Patrick Romine | Construction Coordinator |
Seth Gottlieb | Visual Effects Producer |
Douglas J. Scott | Art Direction |
Anita Meehan-Truelove | Production Coordinator |
Jennifer Nickson | Unit Manager |
Peter Klassen | Location Manager |
Vicky Mulholland | Costume Design |
Patrick Cahoon | Casting Associate |
Haley Peveto | Casting Associate |
Emily Cheever | Staff Writer |
Leah Poulliot | Staff Writer |
Mercedes Valle | Story Editor |
Marcelena Mayhorn | Story Editor |
Jesi Burch | Co-Producer |
Mark Bruner | Executive Story Editor |
Ray Utarnachitt | Executive Producer |
Matthew Maala | Supervising Producer |
Blake Neely | Original Music Composer |
Morgan Faust | Supervising Producer |
Paiman Kalayeh | Co-Producer |
J.J. Ogilvy | Local Casting |
Sean Cossey | Local Casting |
Keto Shimizu | Teleplay |
Andrew Kreisberg | Executive Producer |
Andrew Kreisberg | Story |
Gregory Smith | Director |
Phil Klemmer | Teleplay |
Marc Guggenheim | Story |