Actor | Role | |
---|---|---|
Caity Lotz | Sara Lance / White Canary | |
Tala Ashe | Zari Tarazi | |
Jes Macallan | Ava Sharpe | |
Olivia Swann | Astra Logue | |
Adam Tsekhman | Gary Green | |
Shayan Sobhian | Behrad Tarazi | |
Lisseth Chavez | Esperanza 'Spooner' Cruz | |
Amy Pemberton | Gideon / Evil Gideon | |
Nick Zano | Nathaniel 'Nate' Heywood / Steel | |
Matt Ryan | Dr. Gwyn Davies | |
Adam Tsekhman | Gary Green | |
Shayan Sobhian | Behrad Tarazi | |
Brandon Routh | Ray Palmer / The Atom | |
Courtney Ford | Nora Darhk | |
Beth Riesgraf | Kathy Meyers | |
Veronika London | Tiffany Harper | |
Lisa Marie DiGiacinto | Ali | |
Nick Fontaine | Alumnus | |
Sam Darkoh | DJ | |
Pascal Lamothe-Kipnes | Young Ali | |
Seth Meriwether | Freddy Meyers (1984) | |
Garrett Quirk | Freddy Meyers | |
Samuel Braun | Young Brad | |
Dan Zukovic | Warden | |
David Jacox | Coroner |
Name | Job |
---|---|
Daniel James Chan | Original Music Composer |
Lyndsey Baldasare | Casting |
David Rapaport | Casting |
Sarah Schechter | Executive Producer |
Lynda Chapple | Property Master |
Phil Klemmer | Executive Producer |
Greg Berlanti | Executive Producer |
Catou Kearney | Production Manager |
Jennifer Lence | Producer |
Carl Ogawa | Producer |
Keto Shimizu | Executive Producer |
Geoff Garrett | Producer |
Joel D. Catalan | Sound Re-Recording Mixer |
Vladimir Stefoff | Co-Executive Producer |
Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Mark Lanza | Sound Supervisor |
Angela Claverie | Music Editor |
Season Kent | Music Supervisor |
Matthew Cameron | Sound Mixer |
Dion Farrell | Hair Department Head |
Lloyd Adams | Stunt Coordinator |
Anand Ray | Production Design |
Amanda McGowan | Makeup Department Head |
James Eagan | Executive Producer |
Kevin Mock | Co-Executive Producer |
Marc Guggenheim | Executive Consultant |
Patrick Romine | Construction Coordinator |
Seth Gottlieb | Visual Effects Producer |
Douglas J. Scott | Art Direction |
Anita Meehan-Truelove | Production Coordinator |
Jennifer Nickson | Unit Manager |
Peter Klassen | Location Manager |
Vicky Mulholland | Costume Design |
Patrick Cahoon | Casting Associate |
Haley Peveto | Casting Associate |
Emily Cheever | Staff Writer |
Leah Poulliot | Staff Writer |
Mercedes Valle | Story Editor |
Marcelena Mayhorn | Story Editor |
Jesi Burch | Co-Producer |
Mark Bruner | Executive Story Editor |
Ray Utarnachitt | Executive Producer |
Matthew Maala | Supervising Producer |
Blake Neely | Original Music Composer |
Morgan Faust | Supervising Producer |
Paiman Kalayeh | Co-Producer |
J.J. Ogilvy | Local Casting |
Sean Cossey | Local Casting |
Alexandra La Roche | Director |
Tyron Carter | Writer |
Matthew Maala | Writer |