Actor | Role | |
---|---|---|
Missy Peregrym | Maggie Bell | |
Zeeko Zaki | Omar Adom 'OA' Zidan | |
John Boyd | Stuart Scola | |
Katherine Renee Kane | Tiffany Wallace | |
Shantel VanSanten | Nina Chase | |
Jeremy Sisto | Jubal Valentine | |
Alana de la Garza | Isobel Castille | |
Krista Braun | Susan Poe | |
Michael C. Williams | Cole Cooper | |
Brian Avers | Samuel Ott | |
Tim Johnson Jr. | Kofi Seifu | |
David Lee Russek | Lt. Danny Watts | |
Rayan Lawrence | Sgt. Winslow | |
Tyrone Mitchell Henderson | Adam Gantry | |
Thomas Benton | Tom Wagner | |
Jimmy Palumbo | Vincent | |
Michael Schantz | Walter Moss | |
Matthew DeCapua | Roland Poe | |
Sagar Kiran | Head Tech | |
Jennean Farmer | NYPD Officer | |
Aaron Walker | NYPD Rep | |
Alejandra Rivera Flaviá | Woman / Shana Torres | |
Kyle W. Brown | Suffolk Cop | |
Anthony Mecca | Security Guard / Arnold Calhoun | |
Jillian Kuhl | Emily | |
Bonnie Black | Heidi Wagner |
Name | Job |
---|---|
Malchus Janocko | Production Designer |
Bart Tau | Director of Photography |
Jonathan Strauss | Co-Producer |
Rachel Cates | Producer |
Claire Demorest | Producer |
Anastasia Puglisi | Supervising Producer |
Joe Webb | Supervising Producer |
Alexander Maggio | Co-Executive Producer |
Thomas Kelly | Co-Executive Producer |
Joe Halpin | Executive Producer |
Christian Jones | Associate Producer |
Heather Michaels | Executive Story Editor |
York Walker | Story Editor |
Rachel Cates | Unit Production Manager |
Amanda Slater | Unit Production Manager |
Catherine Crabtree | Costume Designer |
Heather Danielle Kane | Property Master |
Henriette Lopez | Set Decoration |
Tim Zydel | Leadman |
JoJo McCarthy | Makeup Department Head |
Adam Long | Hair Department Head |
Monica Hoell | Assistant Costume Designer |
Charles Romanello | Construction Coordinator |
Zeynep Netherton | Wardrobe Supervisor |
Maya Goldberg | Second Second Assistant Director |
Aubrey Hoffman | Production Office Coordinator |
Jesse Lectura | Production Secretary |
Nicole Feder | Assistant Unit Manager |
Dustin Bricker | Script Supervisor |
Jake Tinker | Script Coordinator |
Claire Musica | Clearances Coordinator |
Dan Fethiere | Technical Advisor |
Harry Harbourt | Technical Advisor |
Clayton Perry | Production Sound Mixer |
Kenneth Dodd | Gaffer |
Tommy Kerwick Jr. | Key Grip |
Evan Childs | Best Boy Grip |
Josh Batista | Best Boy Electric |
Charlynne J. Hopson | Location Manager |
Seth James | Assistant Location Manager |
Jim Buckman | Transportation Captain |
Jack Buckman | Transportation Co-Captain |
Victor Paguia | Stunt Coordinator |
James Kolpin | Special Effects Coordinator |
Tyler Killer | Boom Operator |
Wilson Rivas | Catering |
Edma Jadan | Craft Service |
Peter Jankowski | Executive Producer |
Arthur W. Forney | Executive Producer |
Rick Eid | Executive Producer |
Alex Chapple | Executive Producer |
Alec Chorches | Producer |
James Bednark | Art Direction |
Rebecca McGill | Co-Executive Producer |
Dick Wolf | Executive Producer |
Brian Anthony | Writer |
Arthur W. Forney | Director |