Actor | Role | |
---|---|---|
François Arnaud | Manfred Bernardo | |
Dylan Bruce | Bobo Winthrop | |
Parisa Fitz-Henley | Fiji Cavanaugh | |
Arielle Kebbel | Olivia Charity | |
Peter Mensah | Lemuel Bridger | |
Jason Lewis | Joe Strong | |
Jaime Ray Newman | Patience Lucero | |
Bob Jesser | Shawn Lovell | |
John-Paul Howard | Connor Lovell | |
Eve Kozikowski | Tiffany | |
Barbie Robertson | Aerin | |
Nozomi Labarrere | Other Dude #2 | |
Mark Sivertsen | Davy Deputy #1 | |
Chris Wright | Other Dude #1 | |
Johnny Visotcky | Ryan |
Name | Job |
---|---|
Charlaine Harris | Novel |
Linda Ljoka | Loop Group Coordinator |
Vince Balunas | Sound Supervisor |
Taylor Hilburn | Digital Imaging Technician |
Kathie Tull | Second Assistant Director |
Frank Sharp | Loop Group Coordinator |
Alex Levy | Music Editor |
Mark Kruger | Teleplay |
Jason T. Edwards | Sound Designer |
Wendy Ozols-Barnes | Set Decoration |
Nick Gomez | Director |
Colleen E. Moody | Script Supervisor |
Dennis Muscari | Location Manager |
Chemen A. Ochoa | First Assistant Director |
Daniela Moore | Costume Design |
Kasandra Greene | Production Coordinator |
Daniel Holt | Special Effects Coordinator |
Brett Andrews | Property Master |
Ronald O. Jaynes | Construction Coordinator |
Jade Peterson | Transportation Coordinator |
Derek Jensen | Art Direction |
Hank Herrera | Key Grip |
Jeremy Antonio Oliver | Gaffer |
Darryl L. Frank | Sound Mixer |
Adam Santelli | Camera Operator |
Lawrence Karman | Camera Operator |
Bill Johnson | Unit Production Manager |
Guy Barnes | Production Design |
Timothy A. Good | Editor |
Mike Spragg | Director of Photography |
Brendan Finnigan | Co-Producer |
David Solomon | Co-Executive Producer |
Mark Kruger | Co-Executive Producer |
Liz Sagal | Co-Executive Producer |
Alfredo Septién | Co-Executive Producer |
Turi Meyer | Co-Executive Producer |
Brynn Malone | Supervising Producer |
Eric C. Charmelo | Consulting Producer |
Nicole Snyder | Consulting Producer |
Lawrence Klein | VFX Editor |
Amanda Panella | Assistant Editor |
Jeremy E. Wilcox | Production Accountant |
Alexandra Patsavas | Music Supervisor |
Justin Raleigh | Makeup Effects |