Actor | Role | |
---|---|---|
Gary Cole | Alden Parker | |
Wilmer Valderrama | Nick Torres | |
Katrina Law | Jessica Knight | |
Sean Murray | Timothy McGee | |
Diona Reasonover | Kasie Hines | |
David McCallum | Donald "Ducky" Mallard | |
Brian Dietzen | Jimmy Palmer | |
Rocky Carroll | Leon Vance | |
Cote de Pablo | Ziva David | |
Colin Hanks | Inspector Parsons | |
Costas Mandylor | Tomas Mendez | |
Ivan Shaw | Victor Cheng | |
Jared Farid Ward | Eric Kagen | |
Allan Louis | Dominick Wayne | |
Damon Dayoub | Adam Eshel | |
Margo Harshman | Delilah Fielding | |
Alan Dale | Tom Morrow | |
Joe Spano | Tobias Fornell | |
Gabi Coccio | Young Ziva David |
Name | Job |
---|---|
Shawna Hoppes | Executive Producer's Assistant |
Ted Martinez | Production Accountant |
Miles Bergsma | Music Editor |
Greg Burns | Additional Music |
Jeff Burns | Additional Music |
Joel Sinderman | Location Manager |
Jim McClafferty | Location Manager |
Gregory Gontz | Supervising Editor |
Jaime Killion | Assistant Production Coordinator |
Suzanne McRobert | Script Supervisor |
Greg Nutt | Transportation Coordinator |
Craig Reedy | Construction Coordinator |
Christopher J. Kristoff | Key Costumer |
Eleni Handrinos | Key Costumer |
Rachel Good | Costume Supervisor |
Tina Hoffman | Makeup Artist |
Robert Bernard | Graphic Designer |
James M. Cox | Chief Lighting Technician |
David A. Marten | Special Effects Coordinator |
Diamond Farnsworth | Stunt Coordinator |
Meli Reilly | Production Coordinator |
Dan Nasworthy | First Company Grip |
George Flores | Production Sound Mixer |
Mike Cunningham | Property Master |
Jim Walters | Set Designer |
Daniel Begakis | Set Decoration |
Douglas S. Reilly | Art Direction |
Meredith Goble | Casting |
Krysti Baxter | Casting |
Jason Kennedy | Casting |
Robert Steuer | Production Designer |
Steven D. Binder | Executive Producer |
Mark Horowitz | Executive Producer |
Scott Williams | Executive Producer |
Mark Harmon | Executive Producer |
David J. North | Executive Producer |
Christopher J. Waild | Executive Producer |
Mark R. Schilz | Co-Executive Producer |
Avery C. Drewe | Co-Executive Producer |
Marco Schnabel | Co-Executive Producer |
Brendan Fehily | Co-Executive Producer |
Yasemin Yilmaz | Co-Executive Producer |
Katherine Beattie | Co-Executive Producer |
Chad Gomez Creasey | Co-Executive Producer |
Richie Owens | Supervising Producer |
Justin J. Kilmer | Co-Producer |
Dana Paul | Executive Producer's Assistant |
Nicole 'Nikki' Wright | Executive Producer's Assistant |
Mason Kopeikin | Supervising Sound Editor |
Alec St. John | Sound Re-Recording Mixer |
Marshall Garlington | Sound Re-Recording Mixer |
Paul Longstaffe | ADR Supervisor |
Brian Kirk | Music |
Donald P. Bellisario | Executive Producer |
Susan Bluestein | Original Casting |
Carla Dean | Hairstylist |
Leon Carroll Jr. | Technical Advisor |
Craig Harvey | Technical Advisor |
Maurice Jackson | Theme Song Performance |
Matt Hawkins | Theme Song Performance |
Neil Martin | Theme Song Performance |
David Schiller | Production Supervisor |
Tony Wharmby | Director |
Gary Glasberg | Writer |