Actor | Role | |
---|---|---|
Amy Spanger | Tammy Lynn Thompson | |
Steve Grodewald | Odin | |
Tyler Bunch | Big Boy | |
Jason Martin | Werm | |
Callum Adams | Lead Valet | |
Orville Mendoza | Semo Mapu | |
Kapil Bawa | Dariush | |
Taylor C. Hays | Mobile Crime | |
Catherine Peppers | Old Woman | |
Kenyon Phillips | Skinhead | |
Linda Kuriloff | Passing Woman | |
Marva Hicks | Judge | |
Dawn McGee | Prosecutor | |
Adam Harper | Trucker | |
Michael Aronov | Joe "Smokey" Putnum | |
James Carpinello | Henry Prescott | |
John Bedford Lloyd | Roman LeMarc | |
Stu 'Large' Riley | Maurice | |
Genson Blimline | Morgan | |
Aida Turturro | Heddie Hawkins | |
Jonathan Holtzman | Chuck |
Name | Job |
---|---|
Adam Weisinger | First Assistant Director |
Christine Bean | Costume Design |
Walker Davis | Post Production Supervisor |
Steven Jacobs | Casting |
Michael Ludwig | Key Grip |
Jason George | Supervising Sound Editor |
John Bissell | Music Supervisor |
Todd Beckett | Sound Re-Recording Mixer |
Elmo Ponsdomenech | Sound Re-Recording Mixer |
Mickey Pastoriza | Transportation Captain |
Ron Petagna | Construction Coordinator |
Carla Kettner | Executive Producer |
Jack Hutson | Sound Mixer |
Sean Hennen | Supervising Producer |
Taylor Martin | Story Editor |
Roger Kosteck | Music Editor |
Pete DiFolco | Production Coordinator |
Stephen Swanson | Leadman |
Bill Roe | Co-Executive Producer |
Doug Towne | Production Accountant |
Virginia Cook | Costume Supervisor |
Jonathan Shapiro | Co-Executive Producer |
Chris Brookshire | Editor |
Brandon Margolis | Supervising Producer |
Brian Kubovcik | Visual Effects Supervisor |
Devin Maggio | Special Effects Coordinator |
Cynthia Ludwig | VFX Editor |
Michael Caracciolo | Director of Photography |
Tom Scutro | Location Manager |
Marisa Tam | Story Editor |
Breanna Mosley | Associate Producer |
Elyse Holloway | Assistant Editor |
Mike Early | Visual Effects Producer |
Jessica Howery | Assistant Production Coordinator |
Shelley Barclay | Set Decoration |
Leslie Zak | Script Supervisor |
Mike Price | Gaffer |
J. R. Orci | Executive Producer |
Sam Christopher | Script Coordinator |
Peter Noah | Consulting Producer |
Vanessa Heshima Sims | Hair Department Head |
Gregory Laporta | Additional Music |
Brandon Sonnier | Supervising Producer |
Christina Ann Walker | Second Assistant Director |
Pete Dancy | Property Master |
Zee Hatley | Co-Producer |
Casey Madigan | Unit Production Manager |
Jon Bokenkamp | Writer |
John Eisendrath | Writer |
Bill Roe | Director |
Bonnie Finnegan | Casting |